Artykuły

O nas!

Po wycofaniu z rozgrywek piłkarskich, z powodów finansowych MG MZKS i nieudanych próbach utworzenia w Kozienicach klubu piłkarskiego, w lipcu 2007 część działaczy piłkarskich z Kozienic nawiązała współpracę z KS „Janików” i pod nazwę KS „Janików-Kozienice” klub przystąpił do rozgrywek w klasie A okręgu radomskiego.

Dzięki współpracy z UKS „Junior-Energetyk” do gry pozyskano utalentowanych piłkarzy tego klubu. Do współpracy udało się namówić także p. Jacka Prockiego, który jest grającym trenerem.

Klub w sezonie 2007/2008 zajął pierwsze miejsce w klasie A seniorów i juniorów i awansował do ligi okręgowej

W sierpniu 2008r. zmienił nazwę na Klub Sportowy „Kozienice-Janików” z siedzibą w Kozienicach, ul. Sportowa 3. Jako barwy klubowe przyjął barwy Gminy i Powiatu Kozienice żółto-niebieskie i herb w tych barwach z symbolem Kozienic złotym jeleniem.

W sezonie 2008/2009 zajął pierwsze miejsce w klasie okręgowej i awansował do IV ligi. W sezonie 2009/2010 uczestniczy w rozgrywkach grupy południowej IV ligi mazowieckiej.

Mecze rozgrywane są na pięknym stadionie miejskim w Kozienicach. W klubie jest druga drużyna seniorów, która występuje w klasie A, a mecze rozgrywane są na boisku w Janikowie.

Dnia 28 czerwca 2012r. nastąpiło połączenie KS ” ENERGIA ” Kozienice- Janików z UKS „Junior- Energetyk”. Nazwę klubu zmieniono na KS „Energia” Kozienice. Wybrano nowy Zarząd Klubu.

Klub rozwija się dzięki współpracy z samorządami Gminy Kozienice i Powiatu Kozienickiego oraz Partnerów: ENEA Wytwarzanie, Investors TFI, Texas-Restauracje

Klub aktywnie poszukuje następnych sponsorów i dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie firmy i osoby fizyczne do współpracy.