Informacje

Energia Kozienice zwycięzcą Mirax Pucharu Polski

| 25 października 2018 | 0 komentarzy

Piłkarze Energii Kozienice po raz drugi w historii sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu okręgu radomskiego. W środę na Stadionie MOSiR w Radomiu zespół Grzegorza Seremaka pokonał 3:0 Szydłowiankę Szydłowiec. Królem strzelców rozgrywek został Daniel Ciupiński.

Energia Kozienice – Szydłowianka Szydłowiec 3:0 (1:0)
Bramki: Kołodziejczyk 7′, Ciupiński 62′, Osiak 75′
Energia: Baranowski (90 Różański) – Wójcik (80 Kędra), Książek (73 Bogacz), Kołodziejczyk, Ciupiński, Szary (86 Fusiek), Lament, Czerwiński (73 Sobolewski), Łukaszuk (61 Wasilewski), Osiak (82 Piasek), Grot

Szydłowianka: Czyż – Szewczyk, Śledź, Bińkowski, Biela (84 Woźniak), Rafalski (60 Wiatrak), Obuch (68 Sadza), Nogaj (68 Mosiołek), Łęcki (68 Sapieja), Bursa, Bednarek (76 Smorongiewicz)

Energia była faworytem meczu finałowego. Kozieniczanie nie zawiedli. Już w siódmej minucie Eugeniusz Kołodziejczyk zamknął akcję i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Był to jedyny gol pierwszej połowy. Ta toczyła się toczyła się pod wyraźne dyktando naszego zespołu, choć brakowało klarownych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek.

Znacznie więcej w polu karnym Szydłowianki działo się po zmianie stron. Tuż po przerwie bliski podwyższenia wyniku był Bartłomiej Książek. Później z dystansu w poprzeczkę trafił Patryk Osiak. Dopiero po nieco ponad godzinie gry sympatycy kozienickiej drużyny mogli spokojniej odetchnąć. Drugą bramkę dla Energii zdobył Daniel Ciupiński i wygrana była już na wyciągnięcie ręki. Triumf zespołu Grzegorza Seremaka przypieczętował Osiak, który na kwadrans przed końcem po podaniu Kołodziejczyka z najbliższej odległości skierował piłkę do pustej bramki.

Energia Kozienice powtórzyła sukces z 2014 roku, gdy również zdobyła Puchar Polski ROZPN. Za zwycięstwo nasz zespół otrzymał 10 tysięcy złotych, a Szydłowianka o połowę mniej. Oba zespoły wiosną zagrają w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Puchar dla najlepszego strzelca rozgrywek odebrał Daniel Ciupiński. Napastnik Energii zdobył siedem bramek.

Tags:

Kategoria: AKTUALNOŚCI, Energia Kozienice, I ZESPÓŁ

Odpowiedz