Informacje

Dzisiaj finał Mirax Pucharu Polski. Powtórzyć sukces sprzed 4 lat

| 24 października 2018 | 0 komentarzy

Dzisiaj w Radomiu piłkarze Energii Kozienice i Szydłowianki Szydłowiec zmierzą się w finale Mirax Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Spotkanie na Stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9 rozpocznie się o godzinie 17:00.

Energia Kozienice stanie przed szansą by po raz drugi sięgnąć po to trofeum. Poprzednio nasz zespół wygrał okręgowy Puchar Polski w 2014 roku. Wówczas na tym samym stadionie, na którym rozgrywany będzie dzisiejszy mecz, kozieniczanie pod wodzą Pawła Potenta wysoko pokonali Zawiszę Sienno 7:1.

Tym razem rywalem Energii również będzie zespół występujący w lidze okręgowej. Szydłowianka Szydłowiec rozgrywki rozpoczęła od pierwszej rundy. W drodze do finału wygrała z Jaguarem Wolanów 6:0, Orłem Gielniów 3:1, KS Potworów 2:0, Oskarem Przysucha w rzutach karnych 3:0 (w meczu był remis 1:1), a w półfinale z Powiślanką Lipsko 2:0.

Energia by znaleźć się w finale musiała wyeliminować czterech rywali. Kozieniczanie wszystkie spotkania rozegrali na wyjeździe. Wygrali z Królewskimi Jedlnia 4:1, KS Warka 3:0, Prochem Pionki 2:1 oraz Mazowszem Grójec po niesamowicie dramatycznym i emocjonującym meczu. Energia wygrała dopiero w rzutach karnych 7:6.

Z zawodników, którzy przed czterema laty wznieśli puchar w kadrze Energii są dzisiaj jedynie Andrzej Kalinka, Eugeniusz Kołodziejczyk, Łukasz Szary i Daniel Ciupiński,  który do tej pory sześciokrotnie pokonywał bramkarzu rywali w Mirax Pucharze Polski. Trzech ostatnich z pewnością zobaczymy dzisiaj na boisku od pierwszych minut. Kalinka od kilku miesięcy leczy kontuzję.

Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy złotych, a drugi zespół połowę tej kwoty. Stawką jest także awans do mazowieckiej edycji rozgrywek.

Tags:

Kategoria: AKTUALNOŚCI, Energia Kozienice, I ZESPÓŁ

Odpowiedz