Informacje

Juniorzy i juniorzy młodsi liderami tabeli

| 25 maja 2018 | 0 komentarzy

fot. Przemysław Nowak

Pięć z ośmiu rozegranych ostatnio spotkań wygrały młodzieżowe zespoły Energii. Bez porażki wiosną pozostają juniorzy i juniorzy młodsi. Oba zespoły są już pewne pierwszego miejsca w tabeli.

Zespół Piotra Łapińskiego wygrał w środę w Białobrzegach 1:0. Jedyną bramkę w meczu z Pilicą zdobył Jakub Kopciał. Kozieniczanie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i najprawdopodobniej awans do ligi wojewódzkiej.
W ich ślady poszli również juniorzy młodsi. Podopieczni Artura Gugały odnieśli siódme i ósme zwycięstwo w rozgrywkach. W zaległym spotkaniu po golach Piotra Miękusa i Damiana Adamczyka pokonali na wyjeździe Skaryszewiankę 2:0, zaś w niedzielę rozbili u siebie Broń Radom 8:1. Po dwa trafienia Bartłomieja Maciąga i Oskara Wróblewskiego, a pozostałe bramki zdobyli Damian Adamczyk, Michał Król, Hubert Puzianowski i Jakub Słyk.
Drugi z kolei remis trampkarzy. Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Molendę podzieliła się punktami z Powałą Taczów. Bramki do gospodarzy zdobyli Damian Jankowski, Hubert Gola i Marcel Korzeń.
Dwa mecze i sześć punktów to dorobek młodzików Energii, których trenerem jest Paweł Rajn. Kozieniczanie po zwycięstwie z Młodzikiem Radom 1:0 awansowali na drugie miejsce w tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Szczepaniak. Zawodnik Energii kilka dni później reprezentował okręg radomski na turnieju selekcyjnym w Ciechanowie, gdzie zespół ROZPN zajął pierwsze miejsce. W środę Energia w zaległym meczu wygrała w Nowym Mieście z Pilicą 4:3. Dwa gole strzelił Jakub Kurman, a po jednym Jakub Skotak i Konrad Marchewka.
Porażki młodzików i orlików występujących w drugiej lidze radomskiej. Zespół z rocznika 2005 przegrał 0:3 z Królewskimi Jedlnia, a piłkarze z rocznika 2007 ulegli Legionowi Radom 3:9. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kacper Trela, Klaudiusz Salamon i Jakub Karczewski. Zespoły orlików z rocznika 2008 nie rozgrywały ostatnio spotkań.

I Liga Okręgowa Juniorów (2000)
Pilica Białobrzegi – Energia Kozienice 0:1
Jakub Kopciał

I Liga Okręgowa Juniorów Młodszych (2002)
Skaryszewianka Skaryszew – Energia Kozienice 0:2 (zaległy mecz 16.05)
Piotr Miękus, Damian Adamczyk

Energia Kozienice – Broń Radom 8:1
Bartłomiej Maciąg x2, Oskar Wróblewski x2, Damian Adamczyk, Michał Król, Hubert Puzianowski, Jakub Słyk

I Liga Okręgowa Trampkarzy (2004)
Energia Kozienice – Powała Taczów 3:3
Damian Jankowski, Hubert Gola, Marcel Korzeń

I Liga Okręgowa Młodzików (2006)
Energia Kozienice – Młodzik 18 Radom 1:0
Tomasz Szczepaniak

Pilica Nowe Miasto – Energia Kozienice 3:4
Jakub Kurman x2, Jakub Skotak, Konrad Marchewka

II Liga Okręgowa Młodzików (2005)
Królewscy Jedlnia – Energia Kozienice 3:0

II Liga Okręgowa Orlików (2007)
Energia Kozienice – Legion Radom 3:9
Kacper Trela, Klaudiusz Salamon, Jakub Karczewski

Tags:

Kategoria: AKTUALNOŚCI, Energia Kozienice, MŁODZIEŻ

Odpowiedz