Informacje

Gol kapitana na wagę zwycięstwa. Energia lepsza od Sparty

| 12 kwietnia 2018 | 0 komentarzy

Radość piłkarzy Energii po golu Eugeniusza Kołodziejczyka (nr 9)

W zaległym spotkaniu 16. kolejki 4 ligi Energia Kozienice wygrała na własnym terenie ze Spartą Jazgarzew. Jedyną bramkę meczu zdobył tuż przed przerwą Eugeniusz Kołodziejczyk. Po szóstej wygranej z rzędu zespół Grzegorza Seremaka awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Energia Kozienice – Sparta Jazgarzew 1:0 (1:0)
Eugeniusz Kołodziejczyk 45′

żółte kartki: Janiszewski, Wójcik – Sokół, Kubat, Rudnicki
czerwona kartka: Rudnicki 90′ (z drugą żółtą)
sędziował: Krzysztof Mandes (Warszawa)

Energia: Maik – Szary, Janiszewski, Lament, Wasilewski, Kołodziejczyk (80′ Fusiek), Wójcik, Michalski, Czerwiński (67′ Książek), Zawadzki (86′ Skowroński), Ciupiński (73′ Sobolewski)
Sparta:
Jaworski – Sokół, Orłowski (80′ Francuz), Rudnicki, Bobowski (46′ Kubat), Ryś, Vogtman, Pastusiak, Wojtkielewicz, Zając, Konopka (60′ Wójcik)

W środę kibice na stadionie w Kozienicach obejrzeli mecz walki. Może nie było to porywające widowisko, ale piłkarze obu zespołów stworzyli sobie po kilka sytuacji bramkowych. Zdecydowaną przewagę mieli pod tym względem gospodarze, szczególnie w drugiej odsłonie.

Do przerwy gra toczyła się głównie poza szesnastkami. Większość akcji ofensywnych kończyła się jeszcze przed polem karnym, w czym duża zasługa dobrze poukładanej gry w obronie. Defensywa Sparty przysnęła tylko raz i kosztowało to gości utratę bramki. W 45 minucie w pole karne dośrodkował Bartłomiej Michalski. Kapitan Energii Eugeniusz Kołodziejczyk nie trafił w piłkę lewą nogą, ale po chwili przymierzył prawą z 11 metrów i do szatni gospodarze schodzili prowadząc 1:0.

Taki wynik w dużej mierze determinował obraz meczu po zmianie stron. Sparta szukała wyrównującej bramki, a kozieniczanie czekali by skontrować i dobić rywali. Goście nie byli jednak w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Maika. Kozieniczanie bardzo dobrze pracowali w defensywie całym zespołem i po raz trzeci wiosną zagrali na zero z tyłu.

Pewien niedosyt można mieć po kilku niewykorzystanych sytuacji. Okazje by podwyższyć wynik mieli Bartosz Zawadzki, Eugeniusz Kołodziejczyk i Bartłomiej Książek. Tym razem zmarnowane szanse nie zemściły się na gospodarzach w końcówce meczu.

Sparta kończyła spotkanie w osłabieniu. W 90 minucie za faul na Michalskim drugą żółtą kartkę ujrzał Konrad Rudnicki.

Zwycięstwo piłkarze Energii dedykowali Danielowi Ciupińskiemu i Michałowi Lamentowi. Napastnik dzień wcześniej świętował 35 urodziny, a środkowy obrońca tego samego dnia skończył 26 lat.