Informacje

Rusza runda wiosenna. Sparta Jazgarzew pierwszym rywalem Energii Kozienice

| 15 marca 2018 | 0 komentarzy

Ostatni mecz Energia ze Spartą w Kozienicach nie przyniósł bramek. Fot. Mariusz Basaj

Po ponad czterech miesiącach przerwy piłkarze czwartej ligi wracają do rywalizacji o punkty. Energia Kozienic rundę rewanżową rozpocznie meczem przed własną publicznością. Rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Seremaka będzie czwarta w tabeli Sparta Jazgarzew.

Energia po rundzie jesiennej zajmuje siódme miejsce, ale do sobotniego rywala traci tylko dwa punkty. Okres przygotowawczy upłynął w Kozienicach bardzo spokojnie. Zmiany kadrowe są niemal niezauważalne. Wyjątkiem jest tylko odejście Emila Piasecznego. Bramkarz, który od kilku sezonów był numerem jeden w Energii przeniósł się na wybrzeże.

Tak było wcześniej

Będzie to już 14 spotkanie tych drużyn w rozgrywkach 4 ligi. Bilans dotychczasowych meczów jest korzystny dla naszego zespołu. Energia wygrała sześć spotkań, czterokrotnie lepsza była drużyna z Jazgarzewa, a trzy razy padły remis. Ostatni mecz na stadionie przy Sportowej w Kozienicach nie przyniósł bramek, ale zwykle padało ich dość dużo. Średnio ponad trzy na spotkanie. Bilans jest korzystny dla Energii, która zdobyła 24 tracąc 17 bramek.

Z sześciu spotkania na własnym stadionie nasz zespół wygrał cztery, a tylko raz Sparta wywiozła z Kozienic komplet punktów. Najwyższe zwycięstwo nad drużyną z Jazgarzewa kozieniczanie odnieśli we wrześniu 2014 roku, gdy przed własną publicznością rozbili Spartę 7:2. Jednak był to ostatni mecz o punkty, gdy górą był nasz zespół. Kolejne dwa spotkania zakończyły się remisem, a w dwóch ostatnich triumfował zespół z Jazgarzewa. Jesienią Energia przegrała na wyjeździe 2:3.

Okazja do rewanżu już w najbliższą sobotę 17 marca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.

Tags:

Kategoria: AKTUALNOŚCI, I ZESPÓŁ

Odpowiedz