Informacje

Świetny występ tenisistów Energii w Mistrzostwach Mazowsza młodzieżowców

| 31 marca 2017 | 0 komentarzy

Zawodnicy trzecioligowej Energii Kozienice: Jakub Caban oraz Piotr Łyjak wywalczyli dwa medale podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Młodzieżowców w tenisie stołowym, które odbyły się w Ożarowie Mazowieckim.

W zawodach mogli wystąpić najlepsi młodzieżowcy (19-21 lat) z Mazowsza. Piotr Łyjak i Jakub Caban, którzy reprezentują barwy Energii w 3. lidze zdecydowanie nie byli faworytami tego turnieju. Rozstawieni podeszli do niego Piotr Stępiński, Damian Wasiak, Dominik Borkowski (wszyscy to podstawowi zawodnicy drugoligowych drużyn) oraz Jakub Jędrzejczyk (najlepszy junior Mazowsza dwa lata temu, a obecnie lider 3-ligowego Lupus Kabaty, który walczy o awans do 2. ligi).

Przygodę w singlu właśnie z Jakubem Jędrzejczakiem zakończył Jakub Caban, jak się później okazało przegrał z późniejszym triumfatorem mistrzostw. Za to nasz drugi reprezentant Piotr Łyjak był największym zaskoczeniem turniej. Po pokonaniu Michała Nowaka, sensacyjnie w ćwierćfinale pokonał Damiana Wasiaka. Jeszcze większym zaskoczeniem był mecz półfinałowy. Faworyt mistrzostw – Piotr Stępiński prowadził już 2-0, jednak Piotr Łyjak się nie poddał i zwyciężył kolejne 3 sety, wygrywając całe spotkanie 3-2 i awansując do finałów. Tam jednak uległ 1-3 Jakubowi Jędrzejczykow, ale srebrny medal to i tak największy sukces w karierze młodego zawodnika Energii.

Z kolei w grze deblowej nasi zawodnicy dotarli do półfinału, w którym ulegli rywalom 1-3. W meczu o trzecie miejsce wygrali 3-1 i wywalczyli brąz.

Zawodnicy Energii wrócili z zawodów z dwoma medalami: srebrnym Łyjaka w singlu i brązowym w deblu. Dodatkowo, Piotr Łyjak jako jeden z dwóch najlepszych graczy na turnieju, zdobył przepustkę do gry na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.