Informacje

Inauguracja sezonu kolarskiego

| 29 marca 2017 | 0 komentarzy

W ostatnią niedzielę marca w Otwocku odbyła się inauguracja sezonu w kolarstwie MTB w ramach najbardziej prestiżowego na Mazowszu cyklu Lotto Poland Bike Marathon 2017. W gronie niemal tysiąca uczestników Energię Kozienice reprezentowało 16 zawodników.

Pomimo niezbyt wysokiej temperatury na starcie zarejestrowano 980 uczestników. Pogoda dopisała, brak opadów i rozpogodzenie nieba tuż przed rozpoczęciem sprzyjała rywalizacji na świeżym powietrzu. Start i meta wyścigów znajdowała się na stadionie OKS Start Otwock. Trasa wiodła szlakami i duktami leśnymi „zielonych płuc Warszawy” czyli Mazowieckiego Parku Krajobrazowego sprzyjającego uprawianiu tego typu sportów. Kolarze na swej drodze napotkali wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami i podmokłe torfowiska, które stanowiły nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wprawnych uczestników.

Był to także pierwszy start w tym roku Sekcji Kolarskiej KS ENERGIA KOZIENICE, którą reprezentowali: Rafał Chołaj, Wiktoria Kubik, Andrzej Kudła, Piotr Nowakowski, Jarosław Piskozub, Dariusz Rosiak, Mateusz Rosiak, Grzegorz Rusinowski, Dorota Sierajewska, Patryk Sochaj, Waldemar Strzelczyk, Rafał Wiatrzyk, Mikołaj Wieczorek, Justyn Wójcik, Oskar Wójcik, Kamil Jeżak. Wielu z nich to nowi adepci tego sportu.

Nasi sportowcy rywalizowali na dwóch dystansach: MINI (27 km) i MAX (61 km) ze zmiennym szczęściem. Największe sukcesy osiągnęły obie kobiety w zespole startujące na krótszym dystansie i tak debiutantka Pani Wiktoria zajęła 2-gie miejsce w swojej kategorii wiekowej i awans do dziewiątego (z dziesiątego) sektora startowego. Pani Dorota natomiast osiągnęła linię mety jako trzecia w swojej kategorii. Być może byłby to jeszcze lepszy wynik gdyby nie nieszczęśliwy, dość bolesny (aż odebrał dech zawodniczce) upadek na jednym z szybkich ale piaszczystych zjazdów. Zbyt gwałtowne hamowanie spowodowało zakopanie przedniego koła i przewrotkę przez kierownicę.

Tak spektakularnych sukcesów wśród Panów już nie mieliśmy, ale tam rywalizacja toczy się w dużo większej frekwencji i rywalizacji z zawodnikami niejednokrotnie z przeszłością kolarską w wyczynowych klubach kolarskich. Pomimo to wszyscy radzili sobie na miarę swoich możliwości. Na szczególna pochwałę zasługują wszyscy pierwszoroczni, którzy za zadanie mieli przede wszystkim dotrzeć do mety cało i zdrowo, z czego wywiązali się znakomicie. Oscar Wójcik i Kamil Jeżak awansowali aż o dwa sektory startowe, Rafał Chołaj i Dariusz Rosiak o jeden. Niestety Mikołaj Wieczorek nie odnotował awansu chociażby o jeden sektor, ale można to zrzucić na karb nękających go awarii w postaci czterokrotnie spadającego łańcucha i pomocy w awariach innym uczestnikom rywalizacji, za co naszym zdaniem powinien otrzymać nagrodę Fair Play. Miejmy nadzieję, że kolejny starty będą już bezawaryjne.

Wartym odnotowania jest także fakt, że dzięki Panom startującym na dłuższym dystansie ENERGIA zajęła 10 miejsce w klasyfikacji drużynowej, w której tym razem punktowali (czterech najlepszych z danej drużyny): Piotr Nowakowski, Grzegorz Rusinowski, Waldemar Strzelczyk i Rafał Wiatrzyk.

PIOTR NOWAKOWSKI

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Tags:

Kategoria: AKTUALNOŚCI, Energia Kozienice, GALERIA, KOLARSTWO, SEKCJE ENERGII

Odpowiedz