Informacje

Pierwszy sparing na remis. Trener Seremak testuje piłkarzy (VIDEO)

| 22 lipca 2016 | 0 komentarzy

Do Energii wraca Daniel Ciupiński (numer 10)

Pierwszy mecz kontrolny przed nowym sezonem rozegrali piłkarze Energii. W czwartek na boisku w Stanisławicach kozieniczanie zremisowali z Bronią Radom 2:2. Bramki dla Energii przed przerwą zdobyli Daniel Ciupiński i Bartosz Zawadzki. Zespół z Radomia wyrównał po dwóch rzutach karnych. W ekipie prowadzonej przez Grzegorza Seremaka pojawiło się wielu nowych zawodników.

ENERGIA KOZIENICE – BROŃ RADOM 2:2 (2:0)
bramki: Daniel Ciupiński 13′, Bartosz Zawadzki 26′ – Arkadiusz Oziewicz 70′ z karnego, Piotr Nowosielski 74′ z karnego

Energia: Piaseczny (Mazurek, Ambroziak) – Markowski, Janiszewski, Lament, Szary, Kołodziejczyk, Sztobryn, Michalski, Zawadzki, Pryciak, Ciupiński oraz Fusiek, Kokosza, Strąg, Czerwiński, Szczypa, Żak, Jóźwicki

Broń: Przytuła – Jakubczyk, Sala, Zieliński, Wicik, Bojek, Kumoch, Oziewicz, Nogaj, Książek, Nowosielski oraz Młodziński, Pietralski, Sałek, Bartosiak, Dobosz

Trener Energii miał do dyspozycji 20 zawodników. Zabrakło tylko przeziębionego Andrzeja Kalinki. W bramce oprócz Emila Piasecznego wystąpili Maciej Mazurek z Wisły Puławy i i Jakub Ambroziak z miejscowego KP Stanisławice. Obaj to 19-latkowie. Ponadto trener sprawdzał aż 10 zawodników z pola. Trzech z nich w przeszłości grało już w Energii. Najbardziej znanym jest Daniel Ciupiński. 33-letni napastnik grał w Kozienicach przez blisko trzy sezony, a ostatnie pół roku spędził w Warce. Wiele wskazuje na to, że po pięciu latach powrócą także Marcin Sztobryn i Marcin Fusiek. Do kadry pierwszego zespołu wraca także obrońca Artur Strąg, który w poprzednim sezonie, jako grający trener awansował z rezerwami Energii do klasy A. Niemal wszyscy pozostali testowani piłkarze to młodzieżowcy z Puław, Pionek bądź Radomia. Na razie za wcześnie by stwierdzić kto z nich zwiążę się z kozienickim zespołem.

Po odejściu środkowych obrońców Patryka Walaska i Dariusza Mortki priorytetem jest uzupełnienie luk w formacji defensywnej. Z Energią rozstali się także Damian Stanisławski, Bartosz Kozicki i Maciej Gędaj. Poza Ciupińskim brakuje więc nominalnego napastnika. Z klubem pożegnali się także Rafał Stróżka, Bartosz Krukowski i Konrad Paterek. Niejasna jest sytuacja Viktora Putina, który nadal przebywa na Ukrainie. Szansę, że w przyszłym sezonie nadal grał będzie w Energii są jednak bardzo niewielkie.

Sparing z Bronią miał dwa zgoła inne oblicza. Do przerwy Energia prowadziła 2:0 po bramkach Ciupińskiego i Bartosza Zawadzkiego. Obie padły po uderzeniach głową, a idealne piłki do kolegów dogrywał Eugeniusz Kołodziejczyk. Ponadto z zawodników, którzy grali w Kozienicach w poprzednim sezonie wystąpili Piaseczny, Janiszewski, Szary i Michalski. Po zmianie stron trener Seremak wpuścił na boisko zupełnie inną jedenastkę. Ta część gry toczyła się pod dyktando zespołu z Radomia. Broń w odstępie 4 minut doprowadziła do wyrównania. Oba gole padły z rzutów karnych. Pierwszą jedenastkę wykorzystał Arkadiusz Oziewicz, a w 74 minucie wynik meczu ustalił Piotr Nowosielski.

Nasz zespół w okresie przygotowawczym rozegra w sumie pięć sparingów. Oto terminarz:
Energia Kozienice – KS Warka (sobota, 23 lipca, godzina 11.00, boisko w Stanisławicach)
Energia Kozienice – Mazowsze Grójec (wtorek, 26 lipca, godzina 18.00, stadion miejski w Kozienicach)
Energia Kozienice – zespół z II ligi izraelskiej (czwartek, boisko w Sielance)
Energia Kozienice – Zamłynie Radom (sobota, 30 lipca, godzina 11.00, stadion miejski w Kozienicach)