Informacje

Mistrzostwa Polski Energetyków MTB

| 11 maja 2016 | 0 komentarzy

Siódmego maja w Krakowie rozegrane zostały VIII Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB. Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiego cyklu SKANDIA MARATON LANGTEAM. Na trzech dystansach, wynoszących od 24 do 90 kilometrów ścigało się blisko dwustu kolarzy. W tym gronie Energię Kozienice reprezentowało czworo zawodników.

Uczestników, w rekordowej w tym roku liczbie 190 osób reprezentujących 34 Firmy z branży energetycznej,  przywitało na starcie piękne słońce i wiosenna aura. Mistrzostwa Polski, które odbywały się w ramach ogólnopolskiego cyklu SKANDIA MARATON LANGTEAM,  są cykliczną imprezą amatorską promującą sport masowy wśród pracowników branży energetycznej. Miasteczko wyścigu a co za tym idzie start i metę zlokalizowano na Błoniach Krakowskich wokół których biegły pierwsze kilometry trasy. Dalsze część nie była już tak łatwa i składała się z różnych nawierzchni o zróżnicowanej skali trudności z wieloma ścieżkami leśnymi i polnymi, szutrowymi drogami i stromymi podjazdami z których pierwszy był najbardziej wymagający i wiódł ok. 1 km u podnóża Kopca Kościuszki. Zawody rozegrano na trzech dystansach MINI wynoszącym 24 km, MEDIO 64 km i GRAND FONDO 90 km.

Na najkrótszym dystansie wystartowało dwoje zawodników Grupy ENEA. Dorota Sierajewska reprezentująca ENEA CENTRUM i Wojtek Stankiewicz reprezentujący ENEA WYTWARZANIE . Obydwoje wystartowali bardzo dobrze trzymając się ścisłej czołówki jednakże tuż na początku pierwszego wspomnianego podjazdu Dorocie spadł łańcuch i zakleszczył pomiędzy przednią zębatką a ramą. Naprawa kosztowała ją sporo nerwów a przede wszystkim czasu ale dzięki przygodnemu kibicowi szybko uporała się z problemem. Szybko też chwile zwątpienia ustąpiły miejsca wrodzonej zadziorności i nieustępliwości . Taka postawa w efekcie pozwoliła jej wywalczyć wspaniałe 2 miejsce wśród kobiet pozostawiające tęż w dalekim polu wielu z mężczyzn.

Kolega Wojtek ustrzegł się od niespodziewanych przygód i linie mety przekroczył jako 7 zawodnik w swojej kategorii poprawiając swoją pozycję o jedną lokatę w stosunku do ubiegłego roku a należy nadmienić, że były to już ósme Mistrzostwa w jego karierze.

Po niespełna trzech godzinach rywalizacji na dystansie MEDIO na linii mety zameldował się jako drugi w swojej kategorii , reprezentant ENEA WYTWARZANIE, Piotr Nowakowski . Być może jego wynik byłby jeszcze lepszy gdyby ustrzegł się dwóch błędów. Pierwszym był uślizg przedniego koło na błotnistym zjeździe gdzie nie zachował dość ostrożności i za szybko chciał pokonać jeden z zakrętów. Lecz ten błąd miał niewielkie znaczenie co do wyniku natomiast już na ok. 5 km przed metą, prowadząc grupkę kolarzy i nie mając nikogo przed sobą, nie zauważył skrętu przez co stracił około 2 min. czasu. Próbował to jeszcze nadrobić ale niestety nie wystarczyło już sił na końcowych podjazdach.

Szymon Abramczyk, zawodnik WYTWARZANIA, także startujący na dystansie MEDIO, również osiągnął doskonały wynik zajmując 10 miejsce w swojej kategorii poprawiając się aż o osiem pozycji w stosunku do roku ubiegłego.

Wyniki naszych kolaży możemy uznać  co najmniej jako za zadowalające.

Piotr Nowakowski

Tags:

Kategoria: AKTUALNOŚCI, Energia Kozienice, KOLARSTWO, SEKCJE ENERGII

Odpowiedz