Informacje

Kolarze Energii rozpoczęli starty

| 8 kwietnia 2016 | 0 komentarzy

W sobotę 2 kwietnia w Otwocku odbyła się inauguracja sezonu wyścigów amatorów  na rowerach górskich w najbardziej prestiżowym na Mazowszu cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2016. Był to także pierwszy start w tym roku Sekcji Kolarskiej KS ENERGIA KOZIENICE, która powiększyła swój stan osobowy. W jej skład wchodzą: Dorota Sierajewska-Emanowicz, Szymon Abramczyk, Andrzej Kudła, Piotr Nowakowski, Grzegorz Rusinowski, Waldemar Strzelczyk i Justyn Wójcik.

Start i meta wyścigów znajdowała się na stadionie OKS Start Otwock. Trasa wiodła szlakami i duktami leśnymi „zielonych płuc Warszawy” czyli Mazowieckiego Parku Krajobrazowego sprzyjającego uprawianiu tego typu sportów. Piękna pogoda spowodowała że do rywalizacji stanęło 1100 osób. Kolarze na swej drodze napotkali wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami i podmokłe torfowiska które stanowiły nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wprawnych uczestników.

Nasi sportowcy rywalizowali na dwóch dystansach: MINI (27 km) i MAX (61 km). Na krótszym wystartowali nasi debiutanci Dorota, Andrzej oraz Waldemar. Wszyscy szczęśliwie bez większych przygód dotarli do mety. Na szczególną pochwałę, zważywszy że to pierwszy start w życiu w takiej imprezie, zasłużyła sobie koleżanka Dorota zajmują 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej i 36 w klasyfikacji generalnej pozostawiając w polu dużo bardziej doświadczone rywalki i jednocześnie wywalczyła sobie awans o dwa sektory startowe dzięki czemu będzie mogło w kolejnych zawodach współzawodniczyć z lepszymi sportsmenkami. Panowie Kudła i Strzelczyk zajęli odpowiednio 47 i 21 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Pierwszy z ENERGII na metę dłuższego dystansu po 2 godzinach i 16 minutach, jako 17 w kategorii wiekowej i 26 w klasyfikacji generalnej, dotarł Justyn Wójcik poprawiając swoje osiągniecia z zeszłego roku tak pod względem czasu jak i lokaty. Po 6-ciu minutach jako drugim z naszych zawodników na linii mety zameldował się Piotr Nowakowski zajmując bardzo dobre 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jest to tym bardziej godne uwagi, że był to jego pierwszy start na tym dystansie w tym cyklu zawodów. Najbardziej niezadowolony ze swojego wyniku był Grzesio Rusinowski zajmując dopiero 81 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tuż przed nim bo 78 lokacie uplasował się Szymon Abramczyk.

Kolarze z ENERGII mają powody do zadowolenia bo w pierwszym występie w tym roku zajęli 12 miejsce pośród 163 drużyn.

Tags:

Kategoria: AKTUALNOŚCI, Energia Kozienice, KOLARSTWO, SEKCJE ENERGII

Odpowiedz