Informacje

Plan wykonany. Energia zagra w ćwierćfinale

| 24 września 2014 | 0 komentarzy

Dwie bramki w meczu z TKKF zdobył Wojciech Nowocień (z prawej)

Nie było niespodzianki w meczu a-klasowego TKKF Grójec z czwartoligową Energią Kozienice. Podopieczni trenera Pawła Potenta wygrali na boisku rywali 4:0 i awansowali do ćwierćfinału Zyko Dróg Pucharu Polski. Trzy bramki zdobyli bracia Nowocieniowie a jedną Łukasz Szary.

TKKF GRÓJEC – ENERGIA KOZIENICE 0:4 (0:1)
bramki: W. Nowocień 25′, 86′, Szary 73′, K. Nowocień 82′

TKKF: Nowicki – Czachorowski (78′ Cywiński), Lepa, Wierzbicki, Baranowski, Kotański, Rusek (46′ Ścisłowski), Błociszewski, Karls, Maidachevskyi, Kulczycki

Energia: Piaseczny – Budziński (46′ Szary), Mortka (46′ Walasek), Siwak, Kupiec, Kisiel, Kalinka (46′ Janiszewski), Kołodziejczyk (46′ Kucharczyk), K. Nowocień, W. Nowocień, Stanisławski

Każdy inny wynik niż awans Energii Kozienice do kolejnej rundy należałoby uznać za dużego kalibru niespodziankę. Do takiej jednak w Grójcu nie doszło. Kozieniczanie wprawdzie przez większość spotkania nie zachwycali, lecz bez problemów uporali się z notowanym o dwie ligi niżej rywalem. W pierwszej połowie Energia stworzyła zaledwie jedną sytuację, którą na bramkę zamienił Wojciech Nowocień. Po podaniu od Andrzeja Kalinki z głębi pola pomocnik posłał piłkę do siatki pod rękami interweniującego na przedpolu Jakuba Nowickiego.

Mecz ożywił się nieco w drugiej połowie. Walczący bardzo ambitnie gospodarze robili co mogli by doprowadzić do wyrównania, lecz kosztowało ich do mnóstwo sił. Tych wyraźnie zaczęło brakować grójczanom w ostatnich dwudziestu minutach. Goście wykorzystali to bezlitośnie. Na 2:0 podwyższył strzałem głową Łukasz Szary po rzutce z linii końcowej Wojciecha Kupca. Trzeci gol był autorstwa Kacpra Nowocienia, który trafił do pustej bramki po podaniu od Damiana Stanisławskiego. Cztery minuty później napastnik zanotował drugą asystę, tym razem przy trafieniu starszego z braci Nowocieniów.

Spotkanie w Grójcu nie było ciekawym i porywającym widowiskiem. Piłkarze Energii Kozienice wykonali jednak plan minimum, jakim był awans do kolejnej rundy. Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w środę 1 października.