Informacje

Mazur walczył, ale punkty zostały w Kozienicach

| 14 września 2014 | 0 komentarzy

Eugeniusz Kołodziejczyk (z lewej) zdobył pierwszą i miał duży udział przy drugiej bramce dla Energii

W meczu kończącym ósmą kolejkę czwartej ligi Energia Kozienice wygrała u siebie z Mazurem Karczew 2:1. Gospodarze po trafieniach Eugeniusza Kołodziejczyka i Michała Kucharczyka do szatni schodzili w bardzo komfortowej sytuacji. Ich spokój zburzył w 70 minucie Radosław Filipczak strzelając kontaktowego gola. Energia umiejętnie rozbijając ataki walczących do końca piłkarzy z Karczewa dowiozła jednobramkowe prowadzenie.

ENERGIA KOZIENICE – MAZUR KARCZEW 2:1 (2:0)
bramki: Kołodziejczyk 38′, Kucharczyk 44′ – Filipczak 70′ z wolnego

żółte kartki: Budziński – Worach
sędzia: Łukasz Szczech z Warszawy
widzów: około 150

Energia: Piaseczny – Budziński, Walasek, Mortka, Szary, Zawadzki, Kalinka, K. Nowocień (76′ Kisiel), Kołodziejczyk (85′ Strąg), Kucharczyk (60′ Stanisławski), Ciupiński (81′ W. Nowocień)

Mazur: Sak – Pasik, Zembol, Filipczak, Worach, Trzaskowski (57′ Trzpil), Krawczyk, Falkowski, Malesa (46′ Pytkowski), Skóra (65′ Leśkiewicz), Tomczykowski (60′ Kociński)

W pierwszych minutach inicjatywa była zdecydowanie po stronie gości. Bardzo młody zespół trenera Łukasza Stasiuka, w którego wyjściowej jedenastce było aż sześciu młodzieżowców, a najstarszy zawodnik miał 25 lat, narzucił gospodarzom swój styl gry. Kozieniczanie grali jakby trochę ospale. Podania były za wolne i zbyt czytelne. Po około 20 minutach nasz zespół zaczął odzyskiwać kontrolę nad meczem. Na pierwszą sytuację zakończoną celnym strzałem kibice musieli poczekać jednak aż do 35 minuty. Z narożnika pola karnego uderzał Michał Kucharczyk, ale uderzenie nie sprawiło Erwinowi Sakowi najmniejszych problemów. Co innego sytuacja trzy minuty później. Bartosz Zawadzki zagrał na prawe skrzydło do Eugeniusza Kołodziejczyka. Pomocnik wpadł w pole karne i mierzonym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Energia złapała wiatr w żagle i jeszcze przed przerwą podwyższyła prowadzenie. Akcję ponownie zapoczątkował Zawadzki, który od początku sezonu prezentuje znakomitą formę i przegląd pola. Kołodziejczyk rozegrał piłkę z Danielem Ciupińskim, dośrodkował w pole karne, gdzie obrońca wybił ją pod nogi Łukasza Szarego. Podanie do Michała  Kucharczyka, który płaskim strzałem z 11 metrów skierował piłkę do siatki. W pierwszej połowie przewaga gospodarzy nie była aż tak widoczna jak wskazywał na to wynik. Kozieniczanie mieli dwie okazje i obie wykorzystali.

Od początku drugiej połowy przyjezdni zaatakowali odważniej i od razu nadziali się na kontrę. W 49 minucie Ciupiński urwał się lewą stroną obrońcy i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów dośrodkował w pole karne, gdzie akcję zamykał Kołodziejczyk. Strzelec pierwszego gola przyjął piłkę i próbował uderzyć lewą nogą, lecz obrońca zdążył zablokować strzał. Nasz zespół przetrwał początkowy napór rywali. Gra się wyrównała, ale jednym i drugim brakowało sytuacji, które można by określić mianem stuprocentowych. Taką na pewno nie był rzut wolny w 70 minucie. Do piłki ustawionej 17 metrów od bramki Emila Piasecznego podszedł Radosław Filipczak. Uderzenie przy bliższym słupku zaskoczyło bramkarza, który ewidentnie źle ustawił sobie mur. Kontaktowa bramka wlała nadzieje w serca przyjezdnych, a w szeregi kozienickiej drużyny wprowadziła sporą nerwowość. Jeden błąd mógł zaprzepaścić to, na co nasz zespół pracował przez ponad godzinę. Zawodnikom z Karczewa nie można było odmówić ambicji i walki, lecz  nie potrafili znaleźć sposobu by poważnie zagrozić naszej bramce. Gospodarze skupieni głównie na defensywie, nie myśleli już o tym by za wszelką cenę zdobyć kolejną bramkę.

Tym razem nie było kanonady, lecz skromne ale w pełni zasłużone zwycięstwo Energii. Mazur zgodnie z przewidywaniami okazał się wymagającym rywalem, więc komplet punktów cieszy tym bardziej. Kozieniczanie jako jedyny zespół w tej kolejce wygrali mecz przed własną publicznością.