Informacje

Błyskawiczny gol Kucharza. Pewna wygrana Energii

| 20 września 2014 | 0 komentarzy

Michał Kucharczyk (z prawej) zdobył bramkę już w 44 sekundzie meczu

Wygląda na to, że piłkarze Energii Kozienice złapali właściwy rytm. W meczu 10. kolejki pokonali przed własną publicznością Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki 3:0. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Po niespełna minucie gospodarze prowadzili za sprawą trafienia Michała Kucharczyka. Później dwa razy do siatki trafił Eugeniusz Kołodziejczyk.ENERGIA KOZIENICE – OŻAROWIANKA OŻARÓW MAZOWIECKI 3:0 (3:0)
bramki: Kucharczyk 1′, Kołodziejczyk 30′, 34′

sędzia: Kamil Baranowski z Siedlec
widzów: około 200

Energia: Piaseczny – Budziński, Mortka, Walasek, Szary, Janiszewski, Kalinka, Kucharczyk (60′ W. Nowocień), B. Zawadzki (72′ Kisiel), Kołodziejczyk, Stanisławski (79′ Strąg)

Ożarowianka: Kłusek – Piec, Frączek, Ignaciuk, Borowiec, Jasiński, Dębiec, R. Kalbarczyk, Pomarański (70′ Jabłoński), Kwiatkowski, M. Zawadzki (70′ Wiweger)

Większość kibiców nie zdążyła jeszcze wygodnie zasiąść na stadionie, a nasz zespół już prowadził z Ożarowianką. Damian Stanisławski, który w wyjściowej jedenastce zastąpił kontuzjowanego Daniela Ciupińskiego, wyłożył piłkę na 5 metr do Michała Kucharczyka, a ten ze stoickim spokojem skierował ją do siatki. Od pierwszego gwizdka arbitra upłynęło zaledwie 49 sekund. Szybko zdobyta bramka nie zdekoncentrowała gospodarzy. Energia konsekwentnie grała swoje, nie dopuszczając do zagrożenia we własnym polu karnym. Kozieniczanie zdominowali środek pola i wszystkie akcje Ożarowianki likwidowali już w zalążku. Nasz zespół dodatkowy bieg włączył ponownie w 30 minucie. Bartosz Zawadzki na prawe skrzydło do Eugeniusza Kołodziejczyka, ten dość szczęśliwie ogrywa obrońce i lewą nogą z 8 metrów podwyższa prowadzenie Energii. Ożarowianka nie pozbierała się jeszcze po drugim ciosie, a już Michał Kłusek musiał po raz trzeci wyjmować futbolówkę z siatki. Ponownie bardzo dobrze w polu karnym zachował się Stanisławski. Napastnik ograł rywala i wyłożył piłkę na 5 metr do Kołodziejczyka, któremu wystarczyło dołożyć nogę by trafić do pustej bramki. W pierwszej połowie Ożarowianka była zaledwie tłem dla bardzo dobrze dysponowanych podopiecznych Pawła Potenta. Emil Piaseczny praktycznie bez interwencji.

W drugich 45 minutach kozieniczanie cały czas mieli kontrolę nad meczem. Bez zarzutu spisywała się obrona i linia środkowa. Przyjezdni mieli ogromne problemy by dostarczyć piłkę w pole karne, nie mówiąc już o akcji zakończonej uderzeniem w światło bramki. Z kolei gospodarze kolejnych trafień szukali w kontratakach. Chyba najlepszą sytuację w tej części gry miał w 60 minucie Stanisławski. Po dośrodkowaniu z lewej strony Piotra Budzińskiego przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem, lecz w ostatniej chwili niemal z linii bramkowej wybił ją obrońca. Z dobrej strony pokazał się również prowadzony po godzinie gry Wojciech Nowocień. Strzał pomocnika z kilkunastu metrów obronił jednak Kłusek. W 86 minucie piłka znalazła się w bramce gospodarzy, lecz Paweł Jabłoński był w tej sytuacji na spalonym.

Druga połowa nie przyniosła już zmiany wyniku. Energia przed własną publicznością triumfowała w tym sezonie po raz czwarty. Był to jednak pierwszy wygrany mecz na zero z tyłu.